Concursurile aplicativ-militare de iarnă pentru unităţi de instrucţie la final

În perioada 20-25 februarie 2012, garnizoana Vatra Dornei a fost gazda Concursurilor aplicativ-militare de iarnă pentru unităţi de instrucţie – etapa finală pe Ministerul Apărării Naţionale.

Imagini

Competiţia a reunit la start cele mai valoroase loturi sportive reprezentând mari unităţi şi unităţi din subordinea statelor majore ale categoriilor de forţe, a Comandamentului Logistic Întrunit şi a Comandamentului Comunicaţiilor şi Informaticii.

Divizia 2 Infanterie „Getica” a fost reprezentată la această competiţie de lotul sportiv al Brigăzii 15 Mecanizate, care a avut o comportare meritorie, ocupând locul 4 la probele de biatlon şi patrulă şi poziţia a 6-a la cea de ştafetă. Aceste rezultate i-au adus pe militarii Brigăzii 15 pe locul 5 în clasamentul general.

Ediţia din acest an a competiţiei a fost câştigată de lotul sportiv al Brigăzii 81 Mecanizate din Bistriţa.